در ۱۴ آگوست مایکروسافت نصب بروزرسانی‌های ویندوز ۷ و ویندوز سرور ۲۰۰۸ R2 با استفاده از گواهی امضای دیجیتال SHA-2 را مسدود نمود. دستگاه‌هایی که از آنتی‌ویروس سیمانتک یا نورتون استفاده می‌کند نیز این بروزرسانی را مسدود نمودند. این آنتی‌ویروس‌ها در حین نصب، بروزرسانی‌ها را حذف نموده و از اعمال آن جلوگیری می‌کرد.

مایکروسافت این مورد را به عنوان مشکل شناخته و در بیانیه‌ای ذکر کرد:

ممکن است این نرم افزارها فایل‌های موجود در بروزرسانی با کد امضای دیجیتال مایکروسافت را به درستی تشخیص ندهد و این بروزرسانی را برای دستگاه به عنوان خطر بالقوه شناسایی کند.

اکنون این مانع برای بروزرسانی‌های زیر برداشته شده است:

KB4512514

KB4512486

KB4512506

سیمانتک در یک بیانیه به این موضوع پرداخته است:

سیمانتک ارزیابی خود را در مورد تأثیر این بروزرسانی و بروزرسانی‌های بعدی در ویندوز ۷ / ویندوز ۲۰۰۸ R2 انجام داده و مشخص کرده که هیچ خطری وجود دارد و این تغییرات بر روی همه نسخه‌های مجموعه نرم‌افزارهای Symantec Endpoint Protection اعمال شده است.

بروزرسانی ‌های KB4512506 و KB4512486 مایکروسافت و بروزرسانی‌های آینده می‌تواند با خیال راحت نصب شود و محدودیت اعمال شده در تاریخ ۲۷ آگوست ۲۰۱۹ حذف گردیده است.

مایکروسافت همچنین درویندوز سروز ۲۰۱۲ ، ویندوز ۸٫۱ و ویندوز سرور ۲۰۱۲ R2 نیز از بروزرسانی‌های امضای دیجیتال SHA-2 استفاده نموده و در وصله امنیتی فصلی در سپتامبر ۲۰۱۹ آن را اعمال نموده است.

با نزدیک شدن به پایان پشتیبانی ویندوز ۷ مایکروسافت کاربران را به استفاده از آخرین سیستم‌عامل این شرکت تشویق می‌کند.

منبع: gamefa.com

بالاترین کیفیت محصولات

بالاترین امنیت خرید

خرید و دانلود آنی

پشتیبانی بسیار سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
موبایلتو شارژ کن